Poradenství a optimalizace

Ať už plánujete akvizici, fúzi nebo prodej, dokážeme Vám poskytnout plnou podporu pro následující kroky.

Finanční due dilligence

Detailní vhled do firemních čísel lze využít při mnoha příležitostech. Například:

  • Kupujete nebo prodáváte firmu?
  • Zaostává nějaká část firmy a hledáte důvody?
  • Potřebujete analýzu finančních ukazatelů a identifikovat slabá místa a rizika v hospodaření?

Svěřenecké fondy

Hledáte způsob, jak optimalizovat daňovou zátěž nebo upravit majetkové vztahy v rodině do budoucna? Svěřenecký fond je perfektním nástrojem. Dáme vám ale hned jednu radu. Nenechte si ho ale zakládat notářem, který se na danou oblast nespecializuje. Správné nastavení fondu je naprosto zásadní. Spolupracujeme s lidmi, kteří se na svěřenecké fondy vyloženě zaměřují a již jich spoustu založili.

M&A

Provedeme vás celým procesem kopě či prodeje podniku, od analýzy potenciálních cílů, přes vytvoření datového skladu, due dilligence, ocenění podniku, právní procedury až po vypořádání transakce. Zázemí skupiny CYRRUS poskytuje odborníky ze všech oblastí akvizičního procesu na jednom místě. Proto dokážeme být rychlí a flexibilní.

Propojování investorů a prodejců

Skupina CYRRUS má 25 let zkušeností se sháněním klientů a umísťováním kapitálu. Potřebujete oslovit tisíce skutečných a aktivních investorů? My to umíme a můžeme Vám pomoci.

Účetní expertíza

Potřebujete pohled z venku a poradit se zásadními účetními otázkami? Obraťte se na nás.

Restrukturalizace dluhu, optimalizace kapitálové struktury

Nad financováním firmy je potřeba přemýšlet. V mnoha firmách není struktura financování ani zdaleka optimální. To vede k nižší ekonomické efektivitě, neboli k nižším ziskům či hlubším ztrátám. Model optimální kapitálové struktury od pánů Millera a Modiglianiho byl v roce 1985 oceněn Nobelovou cenou. My ho použijeme ve Vaší společnosti.

Pečlivá práce s kapitálem může vést k:

  • Vyšším ziskům
  • Daňové optimalizaci
  • Dostupnějšímu financování
  • Překonání problémů s cash flow
Marek Hatlapatka

Marek Hatlapatka

Vystudoval ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava. Po studiích nastoupil jako analytik akciových trhů do společnosti CYRRUS, a.s. Přes pozice hlavního analytika a hlavního investičního stratéga se v roce 2018 stal výkonným ředitelem společnosti CYRRUS. Má >15 let zkušeností z kapitálových trhů. Na analytických pozicích se 13 let věnoval oceňování firem, analýzám optimální kapitálové struktury, fúzím a akvizicím či finanční due dilligence podniků. Z pozice výkonného ředitele již třetí rok řídí firmu s více než 100 zaměstnanci, díky čemuž je připraven zákazníkům CCS poskytnout své zkušenosti v oblasti efektivního řízení firmy či její restrukturalizace.

Pojďme se potkat

Napište nám do formuláře, jaké služby poptáváte, a naplánujeme videokonferenci nebo vás pozveme na kafe na některou z našich poboček. První krok je jen na vás.

+420 538 705 748

info@cyrruscs.cz

Budova Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha

Budova Platinium, Veveří 111, Brno

Budova Smart Innovation Center SKELET, 28. října 111, Ostrava

Kontaktní formulář byl úspěšně odeslán.

Budeme Vás kontaktovat zpět nejpozději do dvou pracovních dnů.